Full sal og stort engasjement under NBTAs flyseminar i Oslo

Paneldebatt

Torsdag 30. oktober samlet NBTA nær full sal på Thon Hotel Vika Atrium – og for første gang tilbød vi også digital deltakelse via streaming. Det ble en formiddag full av innsikt, gode diskusjoner og høy energi både i salen og på skjermen.

Seminaret tok for seg hvordan flyselskapene møter de store endringene i bransjen – fra økte kostnader og kapasitetsutfordringer til nye bærekraftkrav og endrede reisevaner. På scenen sto representantene Niko Ek (SAS), Ståle Zahl (Norwegian), Flemming Nordestgaard (Lufthansa Group), Michael Ruet (Air France KLM), Haakon Mack (Widerøe), Robert Lönnblad (Finnair) og Terje Grue (Emirates), som hver fikk ti minutter til å dele sine perspektiver på veien videre.

Foredragsholderne holdt seg imponerende godt til tidsrammen, og leverte korte, poengterte og engasjerende innlegg – noe som ble svært godt mottatt av deltakerne. Etter presentasjonene fulgte en paneldebatt med mulighet for spørsmål fra salen, som skapte både latter og refleksjon.

Stemningen var god gjennom hele dagen, og praten gikk livlig i pausene. Det var en fin balanse mellom innkjøpere og leverandører, og mange satte pris på nettverksmulighetene arrangementet ga.

Vi har fått svært gode tilbakemeldinger i etterkant – flere fortalte at dette var et etterlengtet arrangement, og at formatet med korte foredrag og åpen dialog fungerte svært godt.

Se bilder fra dagen nedenfor!

Neste
Neste

Norwegian leverer sitt sterkeste kvartal i historien